Projekty

Opava - rodinný dům

1 / 1 / 2013

Opava - kompletní rekonstrukce rodinného domu v Opavě.

Zadání klienta bylo jednoznačné - kompletní rekonstrukce starého městského domu z 20. let minulého století s rozlohou obytné části necelých 300 m2. Klient požadoval vybourání příček v přízemí a propojení hlavní obytné části s kuchyní a jídelnou na ploše cca 80m2, vytvoření velkorysého vchodu do domu zepředu (původně byl vchod zezadu, což se ukázalo v dnešní době jako značně nepraktické), koupelny, samostatného WC a pracovny a vytvoření podkrovního obytného prostoru o rozloze cca 150m2, kde chtěl vytvořit tři samostatné ložnice, šatnu, pracovnu, velkou koupelnu a samostatné WC.

Dům pochází z dvacátých let minulého století. Požadavkem bylo nejenom zachování co nejvíce historických štuků na venkovní fasádě, ale také repasování, nebo alespoň vyrobení kopií původních dřevěných oken, vnitřních dveří a zárubní.

Vybouráním dělících příček, výmalbou a také sjednocenou světlou podlahou se podařilo celý prostor domu prosvětlit a plynule ho zezadu propojit se zahradou. Zbouráním zdi, kryjící z jedné strany schody se podařilo prosvětlit tmavé schodiště, které vede do prvního patra a tam, kde to v podkroví bylo možné, se přiznaly dřevěné krovy.

Renata Šimetková
interiérová designérka

+420 777 900 129
renata@design-rs.cz

Interiérový design bytový architekt interiérový designér
bytový architekt návrhy interiérů realizace interiérový designér
interiérový design interiérů návrhy interiérů
návrhy vestavěných nábytků moderní interiéry
bytový designér rekonstrukce bytů rekonstrukce domů
Home Staging redesign restyling interiérů